Vyjádření k několika věcem

Ahoj, dnes bych se chtěl vyjádřit k pár věcem které u nás na serveru kolují. 1) Nová mapa po příchodu 1.8, 2)Proč je v názvu Vanilla

1) Nová mapa pro verzi klienta 1.8.

Ať už to víte nebo ne, někdy na podzim by měl vyjít nový patch 1.8 který nám bude do světa přidávat nový druh bloků, dungeony, atp. Proto bude potřeba vygenerovat nový svět. Dalo by se to řešit současným oříznutím mapy a za ořezem vygenerovat novou, ale to by pak mapa vypadala špatně. Proto bych chtěl vygenerovat novou. Stavby se samozřejmě dají ručně přenést a toho taky využijeme. Kdo bude chtít tak se jeho stavba uloží do „plánku“. Poté si hráč v nové mapě najde vhodně velké místo kam se jeho stavba z „plánku“ nechá vygenerovat. Až to bude aktuální tak se o „pláncích“ dozvíte víc.

Ještě k tomuto tématu dodám že nevíme kdy by měl přesně nový patch vyjít natož kdy bude napsaný server pro tuto verzi a kdy aktualizují potřebné pluginy pro přihlášení a převod staveb. Než budou splněny tyto podmínky tak se na novou verzi nebude přecházet a nová mapa generovat nebude!! Proto klidně hrajte dál a nebojte se že o své stavby přijdete.

 

2)Toto není Vanilla protože jsou zde pluginy

Ano na serveru nemáme puštěný oficiální klient, který není moc použitelný, natož ho ve hře spravovat, ale jedeme na CraftBukkitu. A to z toho důvodu aby administrátoři měli zjednodušenou práci se správou hry a mohli se naplno věnovat vám hráčům. Navíc pokud chceme aby ve hře mohli být i takzvaní „warézáci“ je potřeba aby byl server chráněn před cheatery a griefery kteří se v této skupině hráčů objevují v celkem velkém množství. Proto máme ingame registrace a omezení účtu na ipadresu kvůli přejmenovávání (pokud máte nějakého známého na serveru se stejnou ip adresou a zaručí se za vás, tak není problém se dohodnout na vyjímce)

Proč tedy název Vanilla ? Protože ve hře jde o přežití a stavbu bez creativu a podobných výhod. Nenajdete zde kity, fly, frakce, money a podobně. Prostě „čistá“ hra tak jak jí navrhl Mojang.

 

Toť vše, doufám že nám zachováte přízeň a přeji příjemné hraní. 🙂